loading-image


Княжий Львів

Чи були ви там, де народжувався Львів? Хто і коли його заклав? Безліч запитань, кілька скупих згадок у літописах, багато протилежних теорій дослідників.  У цій екскурсії ми з вами прогуляємося  вуличками і площами, де жили найперші мешканці Львова, ходили галицькі князі.

Спробуємо пошукати відповіді разом, мандруючи найбільш незвіданою епохою історії Львова.

Площа Старий Ринок

На думку багатьох істориків, саме на цьому місці знаходилася головна площа древнього Львова, центр міського життя Княжого міста. Біля Площі проходив торговий шлях до Волині і далі на Луцьк та Київ. Сюди з’їжджалися зі своїм товаром купці з західних країн та Азії. У міжвоєнний період на площі стояла велика синагога.

2035480 800x600 Staryj Rynok     tempel

Костел Івана Хрестителя

Придворний храм принцеси Констанції, дружини князя Лева. Історики розходяться у думках, коли саме було збудовано один із найдревніших храмів Львова. Згідно з першою версією, його звели 1201 року на честь народження Данила Галицького. Згідно з другою версією, храм споруджено монахами-домініканцями 1260 р. або 1270 р. на замовлення князя Лева саме для Констанції. І згодом він перейшов до вірмен. Згідно з третьою версією, 1270 р. костел збудували для себе вірмени,а невдовзі він став святинею католиків. Проте, очевидно, жодна з цих дат не є достовірною.

lv h i hrest1

Костел Марії Сніжної

Повна назва – костел Непорочного Зачаття Марії Сніжної. Збудовано його, ймовірно,  у XIII ст.Прийнято вважати, що цю пам’ятку архітектури близько середини XIV ст. заснувала німецька община Львова. Відомо, що німецькі купці і ремісники поселилися у нашому місті ще в часи князя Льва Даниловича. Очевидно, що поселенці мали й свою святиню. Ця будівля, яка спочатку була дерев'яною, а з 1350 р., очевидно, мурованою, у первісному вигляді не збереглася. 

Church of Our Lady of the Snow in Lviv 3

Парк «Високий Замок»

Історія княжого Львова нерозривно пов'язана з горою, яку сьгодні називають «Високий Замок». Ми не лише піднімемося на найвищу точку Львова (413 м над рівнем моря), звідки ще раз подивимося на Княже місто та оберемо тему  для наступної екскурсії. Ми прогуляємося самим парком, дізнаємося, як з двох гір зробити одну, куди дівся замок, побачимо  штучний грот  і найстаріших левів Львова, поговоримо про те, яке відношення до цієї гори мали Богдан Хмельницький, Ян III Собеський,  Франц Йосиф I, а також... лицарі  Тевтонського ордену.
І радісним фіналом екскурсії буде вечеря (обід) у ресторані «Високий Замок»!

DSC00111     IMG 8648

    

         

    

Читайте також: « Кохання у Львові Середньовічний Львів »

Залиште ваш відгук

Замовити зараз
1000 символів ліворуч