loading-image


Середньовічний Львів

Особливо рекомендуємо цю екскурсію тим, хто вперше у королівському Львові. Ми гулятимемо Площею Ринок та вуличками навколо, які зачарують вас різноманіттям архітектури, а гід  допоможе роздивитися, відчути та зрозуміти  всю цю красу своїми захопливими історіями.

Латинський кафедральний собор

За переказами, собор заклав польський  король Казимир ІІІ Великий ще у другій половині 14 століття. Сьогодні це головний храм римо-католиків в Україні, єдиний збережений готичний собор у Львові. Де у храмі є  залишки протестів поляків проти австрійської влади? А мовчазні спогади львівських воєн ви бачили?А чому так і не добудували другу вежу собору?  Дізнаєтеся.

bMJ5rlPrHXk

Міська Ратуша.  Площа Ринок

Серце Львова від 14 століття до сьогодні. Головна площа Королівського Львова, збудована німецькими колоністами за дорученням польського короля Казимира III Великого,  як класична європейська площа з Ратушею. Площею у свій час крокували Петро Перший, Франц Йосиф, Папа Римський Іван Павло Другий.  
То чому ж, все-таки, Ринок? Скільки разів перебудовували Ратушу? Що було у її підземеллях? Як багаті львів'яни виховували свою  «золоту» молодь?  Хто доглядає за 150-річним годинником? Розповімо.

rynok vechir     lviv ranok

Королівська кам’яниця та італійський дворик

Одна з найстаріших кам’яниць королівського Львова, 1580 року, побудована за проектом італійських архітекторів у стилі італійського ренесансу. А з 1678 року тут була резиденція короля Польщі Яна III Собєського. Саме в цьому будинку був ратифікований вічний мир між Московією та Річчю Посполитою. В кам’яниці спроектованоєдиний венеціанський двір в Україні та один з перших балконів у Львові.

56be7c180c1da

Міський Арсенал

Міський склад зброї на цьому місці знаходився ще у 1430 році. Перебудовувався Арсенал  після пожежі 1571 року та знищення шведами 1704 року… А ви знали, що шведи брали Львів? Крім складу зброї будівля містила в’язницю і помешкання міського ката, де він жив з родиною, що не заважало йому тут же проводити допити і катування. Нині це Музей зброї, відкритий у 1981 році, єдиний такий в Україні та на території колишнього СРСР.

c8a5f3fa5d14df3af4edde17a8c62a31

Бернандинський монастир та його оборонні мури

Будувався протягом 30 років (1600-1630рр) за проектом італійських архітекторів. За оздобою був найбагатшим монастирем свого часу, а монахи-бернандинці – найбагатшим монаршим орденом у Львові. З цього монастиря починався похід Лжедмитрія І на Москву, тут збиралася коаліція, коли Львів мав намір захопити Богдан Хмельницький. На сьогодні збереглася східна оборонна стіна з Глинянською вежею. Цей найбільший фрагмент середньовічних міських фортифікацій королівського Львова, які збереглися до нашого часу.

lviv35     

 

Читайте також: « Княжий Львів "Забутий Львів" »

1 коментар

  • Віталій

    Віталій

    П'ятниця, 14 грудня 2018 09:00

    Рекомендую екскурсію "Середньовічний Львів". Я уже не перший у Львові, але таку цікаву та насичену екскурсія мені провели вперше. Працівники Royal Lviv Tour професійно підійшли до своєї робити та порадили оптимальний тур для мене.

Залиште ваш відгук

Замовити зараз
1000 символів ліворуч