loading-image


Єврейський Львів

Знаменитий  бургомістр  Львова, Йоганн Альнпек, писав про середньовічний Львів: «Тут натовпи євреїв, це майже їх земля обітована». Справді, починаючи від 14 століття, коли сам польський король Казимир ІІІ Великий гостинно відчинив двері Польської держави для євреїв, цей народ нерозривно  пов’язаний з королівським Львовом.

Історія єврейського народу – це особлива та неоднозначна сторінка у всесвітній історії. Історія життя єврейського народу у Львові теж повна подій, які несли як радість та веселощі, так і смуток та біль. У цій екскурсії ми мандруватимемо відомими та маловідомими місцями міста та передмістя, яке у своїх мурах, стінах та каменях зберігає спогади, які не завжди можна побачити, але можна і треба відчути.

Єврейська дільниця Середмістя

Єврейська громада Львова, як і українська та вірменська, мала два осередки: передміський і міський. Міська єврейська дільниця займала південно-східний кут Середмістя. Найбільш промовисто вказує на існування тут єврейського кварталу вулиця Староєврейська. Тут ви дізнаєтеся, чим заробляли на життя євреї Львова. Чому найчастіше пожежі починалися саме з цієї частини міста? Що таке «мезуза»? Чи справді синагога  «Золота Роза» названа на честь жінки?

    217705 7

Єврейська дільниця Передмістя

Особливістю єврейської громади Львова було те, що у Львові їх було аж дві. Одна  міська, а інша - приміська, на території так званого Краківського передмістя. Кожна з громад у Львові вела своє життя, мала окремі права і привілеї. До 18 століття громади, фактично, ворогували: шлюби між ними були практично виключені, а єврей з передмістя не пішов би жити у Середмістя, і навпаки. Передміська громада мала дещо краще економічне становище, ніж міська, однак передміське громада не була так захищена від ворожих нападів. Найсумніша сторінка євреїв Львова теж пов’язана з цим заміським поселенням. Саме тут під час німецької окупації у Другу світову війну, мабуть, навмисне, було створене єврейське гетто, понад 100 000 мешканців якого загинули.  Сьогодні єврейська громада Львова намагається зберігати і, якщо можливо, відновлювати свою історичну спадщину, яка є невід’ємною частиною історії королівського Львова.

bethh      48 big

Знайомство з єврейським Львовом було б не повним без знайомства з його кухнею. Тому нашу екскурсію ми завершимо в кафе-барі єврейської кухні «Єрусалим»,  де ви зможете не лише покуштувати найтрадиційніші єврейські страви, але й, якщо буде бажання, спробувати їх приготувати разом з кухарем.

img 8868 57cf4b79cb947 compressed20161005

Читайте також: « Екскурсія однією вулицею Личаківський цвинтар »

Залиште ваш відгук

Замовити зараз
1000 символів ліворуч