loading-image


"Забутий Львів"

 

Наша компанія Royal Tour Lviv допоможе побачити Львів який він був 100 років тому.

Колись Львів називали зеленим містом . Всюди було насаджено багато дерев і вони робили його ще гарнішим . Це було давно і люди цього не знають , тому ми хочемо про це розповісти.

На фотографії зображений пам’ятник Яну lll Собєському . Відкриття цього монументу відбулося 20 листопада 1898 року.  Ян Собєський народився в  селещі   Олесько 17 червня 1696 році.Монумент був розташований в самому центрі міста навпроти Оперного Театру.

В 1950 році за рішенням комісії у складі голови виконкому Львівської обласної ради  , цей монумент передали представнику уряду Польської республіки. Зраза на його місці розташований монумент Тарасу Шевченку.

    

Ви напевно не знаєте , що це таке. Це є Маріацька площа у Львові. Тепер всі її знають як площа Адаму Міцкевичу.

В 1898 році Польська влада у Львові вирішила звести монумент Адаму Міцкевичу. Хоча Адам Міцкевич ніколи у Львові не був . З цього приводу було оголошено конкурс і у Львів почали приходити різні проекти , з різних Країн. Але 10 грудня 1898 році було обрано 3 найкращі проекти.

 1.  Антона Попеля зі Львова (нагорода: 1000 корон)

          2.Леона Завейського з Флоренції,(нагорода: 500)

          3.Вацлава Шимановського з Парижа (нагорода: 500 корон).

     Комісія затвердила проект Антона Попеля . Проект оцінювали в 60 тис. корон але він обійшовся 200 тис корон. Тому Міська рада просила гроші в людей , артистів та письменників.   Монумент відкрили 30 жовтня 1904 року.

     

     Зараз ми покажем Вам  зелений Львів. Як ми гворили  Вам Львів називали зеленим тому , що на території Львову було дуже багато дерев.

     На цих фотографіях можна зазирнути  у Львів 60-х років минулого століття , якого вже немає . Змінились будинки , парки , люди. Але наші екскурсії дадуть вам можливість зазирнути в стару атмосферу Львову. На цих фото можна вже зрозуміти чому Львів називали зеленим .

         

   

     

     Чи бачили Ви колись проспект Тараса Шевченка в 1900 роках . Головно алея нічим не відрізняється крім старих будинків по різних боках та різних старих машин які проїжають поруч.Ще є фото проспекту Свободу в самому серці міста.

       

 

 

Всі знають у Львові є Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької а , що ви про нього знаєте ?

Ми вам зможемо про нього розказати багато цікавого.

В 1897 році розпочалось будівництво театру великим , відомим на той час архітектором  Зиґмунтом  Ґорґолевським він автор багатох монументальних споруд в Європі. Відкрився театр для глядача 4 жовтня 1900 року прем'єрою лірико-драматичної опери «Янек» Владислава Желенського — про життя карпатських верховинців.Перша назва цього театру була « Великий Міський Театр »  і працював він до 1934 року.У 1934  році театр був закритий через нестачу в фінансах. 1939 році із входженням львівського воєводства до складу СРСР Великий міський театр було перейменовано на Львівський державний театр опери та балету з підпорядкуванням його Міністерству культури України. 

                                                          

 

         

More in this category: « Medieval Lviv Львів з висоти »

Leave your comment

Ask a question
1000 characters left